Skip to main content

Gdy chodzi o projektowanie stron internetowych warto przemyśleć na jakim silniku ją oprzeć. Z pewnością obiła Ci się o uszy nazwa WordPress. To obecnie najpopularniejszy mechanizm, na którym działają miliony serwisów internetowych. Dzieje się tak nie bez powodu – skrypt ten jest z jednej strony prosty w obsłudze, z drugiej zaś bardzo skalowalny i elastyczny.

Czym jest CMS WordPress?

CMS WordPress to skrypt, który pozwala na proste zarządzanie stroną internetową bez znajomości programowania. Oczywiście, najpierw musi zostać zainstalowany i skonfigurowany. Jednak gdy to już nastąpi, zarządzanie nim, wprowadzanie nowych treści, czy dodawanie kolejnych podstron jest banalnie łatwe.

Czy WordPress nadaje się dla większych stron?

Tak! Na samym początku był to skrypt przeznaczony głównie do prowadzenia blogów, jednak z czasem jego możliwości rosły. Obecnie tworzone są na nim nie tylko blogi i strony-wizytówki z kilkoma podstronami ofertowymi, lecz również całe sklepy internetowe, rozbudowane serwisy informacyjne, czy strony wymagające funkcji interaktywnych, jak chociażby systemy rezerwacji terminów. Na WordPress oparte są m.in. New York Times, czy CNN. Pod tym linkiem zobaczysz więcej przykładów https://wordpress.com/notable-users/.

reklama nazwa.pl

Jakie możliwości ma WordPress?

Wspomniana już elastyczność systemu CMS WordPress przejawia się między innymi w dostępności mnóstwa wtyczek, które pozwalają dodać nowe funkcje do tych już obecnych. Mało tego – w razie potrzeby można też tworzyć zupełnie nowe, aby uzyskać nowe możliwości, specjalnie na potrzeby konkretnej strony.

W praktyce oznacza to chociażby możliwość włączenia przytoczonego już wcześniej systemu rezerwacji terminów, połączenia witryny z systemami ERP, czy zintegrowania sklepu z hurtowniami dropshippingowymi, czy systemami szybkich płatności.

Reklama Premium mobile

Projektowanie stron internetowych opartych na WordPress

Elastyczność dotyczy nie tylko funkcjonalności, ale i strony wizualnej. CMS WordPress obsługuje system skórek, dzięki któremu można szybko zmieniać jego wygląd. WordPress pozwala na ustawienie wyglądu, który podkreśli charakter danej strony i dostosowane do oczekiwań jej odbiorców.

Oczywiście, o ile obsługa strony jest prosta, to tworzenie nowych funkcji czy unikalnych szablonów wymaga już nieco zdolności technicznych. Na szczęście nie trzeba eksperymentować samodzielnie i można skorzystać z mojego doświadczenia, omawiając konkretne oczekiwania i zlecając ich realizację.

Close Menu

Wszystkie prawa zastrzeżone 2021 Asystentwsieci.